Roadtrip s.r.o.Cestovní agentura

Namibie

nalezeny 2 výlety

 • Nejstarší poušť světa Namib, s červeným pískem a nejvyššími dunami na světě
 • NP Etosha v severozápadní Namíbii plný divoké africké zvěře - lvi, sloni, žirafy, stáda antilop
 • Statisícová kolonie mořských lachtanů na Cape Cross
 • Úchvatná liduprázdná krajina se zvláštními skalními útvary
 • Ráj hledačů nerostů - ametysty, růženíny či pravěké zkameněliny naleznete hned u cesty, drahé kameny lze také nakoupit za zlomek tuzemských cen
 • Možnost návštěvy vesnic etnika Himba - ženy se barví červenou hlínou a žijí stále stylem života doby kamenné.
 • Surfing, quad biking v poušti, surfing na vlnách, wakeboarding, rybaření na moři, paragliding u Atlantiku ve Swakopmundu
 • Kaňon řeky Fish River - druhý největší kaňon světa, srovnatelný s Grand Canyon v USA.
 • Deadvlei - bílá solná pláň pokrytá černými mrtvými stromy uprostřed červených dun - nejsureálnější místo, které v životě navštívíte
 • Kvalitní ubytování na farmách a pensionech německých či holandských majitelů nebo v dobře vybavených kempech
 • V Namibii pořídíte stoprocentně ty nejlepší fotky svého života
 • Bývalá německá kolonie = pořádek a funkční služby
 • Úředním jazykem je angličtina, řada starousedlíků ovládá němčinu
 • Téměř nulová kriminalita
 • 2 miliony obyvatel na území dvojnásobku velikosti Francie

Dovolená v Namibii

„Slyšeli jste někdy o Namibii?

Znáte osobně někoho, kdo na dovolené v Namibii byl?
 

Možná jste dvakrát odpověděli „ne“, ale až svým známým ukážete fotky z Namibie, spadne jim čelist až na zem a začnou si plánovat vlastní termín, na to se spolehněte! :)“

 
Mezi pouští Kalahari a Jižním Atlantickým oceánem leží Namibie – nejbezpečnější a také jedna z nejmladších zemí v Africe, odštěpená od JAR v roce 1995. Na rozloze dvojnásobku Francie zde žijí pouhé 2 milony lidí, jde tedy o jednu nejřídčeji obydlených zemí na světě.
 
Namibie je splněným snem každého fotografa – pusté pouště, úchvatná divočina, jedinečné ekosystémy, nejvyšší duny na světě, města z koloniální doby a nekonečný volný prostor.
 
Řízení v Namibii zvládne při dodržení základních pravidel i nezkušený řidič – nexistuje tu dopravní provoz, během 500km dlouhého přejezdu často potkáte jen několik aut.

Dovolená v Namibii patří mezi zážitky na celý život. Pro nadšené fotografy jde vyloženě o povinnost. Většina země se nachází na náhorní plošině ve vysoké nadmořské výšce, což má za následek krystalicky čistý vzduch, fantastickou oblohu a nekonečnou viditelnost. Ta běžně dosahuje 50-100km, a obrovské otevřené prostory, kdy se silnice táhne až k obzoru, vás budou ohromovat po celou cestu.
 
Silnice jsou převážně nezpevněné, ale velmi kvalitní a pro auta s pohonem 4×4 nejsou žádným problémem. Po těchto udržovaných štěrkových silnicích lze běžně jet rychlostí 100km/h i vyšší, podobně jako např. po vnitrozemských silnicích v Austrálii. Provoz je prakticky neexistující, během dne při delších přesunech potkáte pouze pár aut za celý den.
 
Namibie je jedním z největších světových nalezišť drahých kamenů, které můžete sami jednouduše najít pár metrů od silnice.
 
Převážně suchou Namibii můžeme rozdělit do čtyř hlavních oblastí: poušť Namib a pobřežní planiny na západě, východně se svažující Centrální náhorní plošina, Kalahari podél hranic s Jihoafrickou Republikou a Botswanou a hustě zalesněnou křovinatou stepí Kavango a Caprivi.
 
Navzdory drsnému, po většinu roku suchému podnebí, má Namibie několik velkolepých, světoznámých národních parků v čele s NP Etosha, kde se v období sucha koncentrují obrovská stáda zvěře kolem napajedel. Často tak můžete pozorovat slony u napajedel přímo z pohodlí kempu.
 
Vzhledem k nulovému světelnému znečištění, vysoké nadmořské výšce a jasné obloze nabízí Namibie také bezkonkurenční noční oblohu.
Přespěte v noci na poušti pod oblohou pokrytou hvězdami tak hustě, že stěží rozeznáte jednotlivá souhvězdí.
 
Namibii si zamilujete.
Číst více
Zajezd do Namibie na míru - Comfort Akční nabídka
13 dní 43990 Kč

Namibie Roadtrip COMFORT 1

15 dní 1200 Kč

Namibie Okruh 2