Roadtrip s.r.o.Cestovní agentura
Zajezd do Namibie na míru - Comfort Akční nabídka
Ůvod

Namibie Roadtrip COMFORT 1

Zajezd do Namibie na míru - Comfort Akční nabídka

Na tomto výletě se podíváte do severní poloviny Namibie, kde navštívíte během 13 dní většinu zajímavostí, které Namibie nabízí.

Ubytování v balíčku COMFORT je zajištěno v penzionech, na farmách, nebo v bungalovech (které mohou být součástí campů) střední kategorie.

Celková délka výletu je 2256 km a doba strávená přejezdy 27 hodin.

Vzhledem k omezeným ubytovacím kapacitám, a strmému nárůstu zájmu v posledních letech, nemůžeme garantovat dostupnost všech ubytování tak, jak jsou uvedeny v tomto ukázkovém balíčku.

V případě nedostupnosti uvedených ubytování bude operativně vyřešena náhrada ve stejné oblasti a cenové relaci, a dle toho upravena konečná cena.

Uvedená cena platí pouze při dostupnosti ubytování, která jsou uvedena v balíčku.

Tento balíček je ukázkový a je možno pobyt na jednotlivých místech libovolně prodloužit. Zkrátit lze maximálně o 3 dny – tedy na 10 dní pobytu.

Uvedená cena je za osobu při obsazenosti dvěma osobami, postel 1x dvoulůžko nebo 2x jednolůžko – dle Vašich preferencí a dostupnosti. Děti do 3 let zdarma, 3-12 let obvykle za 50% cenu dospělého – záleží na podmínkách jednotlivých ubytování.

Itinerář

Most of the country, including all coastal areas, enjoys a so-called Mediterranean climate, almost identical to much of California. Summers are hot and dry with a 7-month period of near-constant sunshine generally from April until November.

Den 1 – Přílet do Namibie, ubytování ve Windoheku

Po příletu si Vás přivítá náš kontakt, předá potřebné dokumenty a vyzvednete v půjčovně auto. Vyrazíte do svého ubytování ve městě Windhoek. Volný čas můžete využít k procházce po městě a nákupu zásob v supermarketu, nebo k relaxaci u hotelového bazénu.

Den 2 – Přes obratník Kozoroha do srdce Kalahari – 210km / 2,5 hod

Kalahari Namibie
Kalahari

První den vyrazíte z Windhoeku směrem na jih, do pouště Kalahari. Cestou za městečkem Rehoboth překročíte bájný Obratník kozoroha. Cestou si budete vychutnávat namibijskou krajinu. Zastavte třeba jen tak u krajnice a projděte se kousek od silnice – můžete najít zajímavé kameny. Noc strávíte v bungalovech v Kalahari Auob Campu, který je vybaven bazénem. V oblasti, známé pravidelně rozesetými červenými dunami, lze pozorovat např. stáda antilop, zebry, žirafy či gepardy.

Den 3 – přesun do Sesriem – 340km / 4,5 hod

Deadvlei Namibie
Deadvlei

Dnes se vydáte na západ, do světoznámého národního parku Namib-Naukluft, k nejvyšším dunám na světě. V Sossusvlei můžete vyšplnat na 200m vysokou Dunu 26 a pořídit neskutečné fotky v nedalekém Dead vlei, kde obklopeny 350m vysokými dunami dlí černá torza stromů, které uschly při náhlé změně klimatu před 700 lety. S sebou doporučujeme pokrývku hlavy nebo slunečník :). Noc strávíte v Sossus Dune Lodge poblíž osady Sesriem.

Den 4 –  Naukluft Mountain Zebra / Sossusvlei / Deadvlei

Mountain Zebra Namibia
Naukluft Mountain Zebra park

Čtvrtý den se budete pohybovat ve stejné oblasti, kam jste dorazili předchozí den. Pokud jste stihli Sossusvlei a Deadvlei předchozí den, jeďte třeba do Naukluft Mountain Zebra parku, kde se můžete vydat na trek mezi úchvatné skalní formace a pozorovat divoká zvířata, případně  můžete stihnout během jednoho dne obojí. Ubytování opět v Sossus Dune Lodge.

Den 5 – přesun do Swakopmundu – 350km / 4,5 hod

Solitaire Namibie
Solitaire

Dnes vyrazíte do městečka Swakopmund („Swakop“) na pobřeží Atlantiku. Cestou se zastavte na oběd v osadě Solitaire a vyfoťe si vraky historických aut, kterými je okolí osady poseté. Během průjezdu národním parkem Namib-Naukluft můžete spatřit pštrosy, antilopy, přímorožce další faunu. Swakopmund je čtvrté největší město Namibie se 45 tisíci obyvateli a během letních měsíců jde o oblíbenou turistickou destinaci pro milovníky pláží a vodních sportů. Je známý pro skvělé restaurace s nabídkou darů moře, početné kavárny a německou koloniální architekturu. V okolí lze podnikat řadu adranalinových sportů, vyjížďky na koních, windsurfing, sandboarding, mořské rybaření či výlety na čtyřkolkách. Swakopmund je také mekkou sběratelů minerálů a nerostů, v mnoha obchodech i od obchodníků na ulici můžete koupit opracované i surové, unikátní nerosty, minerály a drahé kameny za zlomek cen běžných u nás. Jde o skvělou možnost k zakoupení vyjímečného suvenýru. V místním muzeu minerálů je k vidění největší vystavený krystalický útvar na světě. Ubytování v Pebble Stone House.

Den 6 – Marine Dune Day (aktivita ve Walvis Bay) – 40km / 35 min

Marine Dune Day Swakopmund
Marine Dune Day

„Marine dune day“ je den plný zážitků, který máte celý v ceně tohoto zájezdu (pro 2 osoby). Ráno vyrazíte do Yacht Clubu nedaleké zátoky Walvis Bay („Velrybí zátoka“), odkud vyplouvají v 8:30 katamarany na pozorování delfínů a velryb. Uvidíte zblízka několik druhů delfínů, tučňáky, kolonii 70.000 lachtanů, pelikány a plameňáky. Zejména v období od srpna do listopadu lze ve Walvis Bay pozorovat také velryby jižní. Po obědě na lodi, kde ochutnáte i místní ústřice, přesednete na pevnině do bytelných jeepů a vydáte se na nezapomenutelnou projížďku mezi duny, dosahující výšky až 380 metrů. Marine Dune Day je jedním z vrcholů dovolené v Namibii, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Ubytování v Pebble Stone House.

Den 7 – přesun do Khorixas – 450km / 5,5 hod

Lachtan cape cross
Lachtan na Cape Cross

Sedmý den Vás čeká nejdelší přesun dovolené, a také den nabitý dalšími zážitky, vyrazte proto brzy! Prví část cesty pojedete na dohled oceánu po mytickém Skeleton Coast („Pobřeží koster“). Cestou uvidíte vraky velkých lodí, které ztroskotaly v těchto zrádných vodách. Pokud vstanete brzy, určitě si udělejte zajížďku k mysu Cape Cross („Křížový mys“), s největší kolonii lachtanů v Namibii. Mezi lachtany se můžete zcela volně procházet a z bezprostřední blízkosti pozorovat časté souboje, který tu probíhají nejen mezi lachtaními samci, ale také mezi rezidentními šakaly a lachtany. Při průjezdu rezervací Tsiseb můžete navštívit tradiční vesnici kmene Himba. Dále po cestě se zastavte v oblasti Twyfelfontein nebo Branberg. Jsou to místa chráněná UNESCO, kde během procházek mezi skálami můžete (kromě všudypřítomných damanů skalních) shlédnout pravěké umělecké rytiny staré desítky tisíc let. Ubytujete se v bungalovech v Khorixas Campu.

Den 8 – Okolí Khorixas – Damaraland

Lachtan cape cross
Lachtan na Cape Cross

Dnešní den věnujete průzkumu oblasti Damaraland, která nabízí v dechberoucí krajině mnoho zajímavostí. Mezi ně patří zejména křovácké skalní malby UNESCO v Twyfelfontein a pohoří Brandberg, skalní útvar God’s finger nebo „Petrified forest“ – zkamenělé kmeny stromů. Další místa pro návštěvu jsou např. Burnt mountain („Spálená hora“) nebo Organ pipes („Varhany“) – jedny z největších čedičových pravidelných útvarů tohoto typu na světě. V oblasti můžete najít volně ležící ametysty a další nerosty.

 

Trasa

Fotogalerie

Video

Informace

Cena zahrnuje

 • Půjčení auta 4×4 (Hyundai Tucson / Toyota RAV4 nebo podobné)
 • 13 nocí ubytování
 • Snídaně
 • Tištěný itinerář
 • Nahrání offline map do mobilního telefonu

Cena nezahrnuje

 • Letenky (na požádání zajistíme – cena cca 13.000 Kč z Vídně nebo cca 16.000 Kč z Prahy)
 • Víza (72USD/osoba po příletu na letišti)
 • Palivo
 • Stravu kromě snídaně
 • Vstupy do národních parků, vyjížďky v parcích s průvodcem a další aktivity

Další podmínky

Ceny jsou orientační, za osobu, při obsazenosti dvěma dospělými.

Pořádající cestovní kancelář: CK Stella Travel

 

 

1 Review

(0)
(1)
(0)
(0)
(0)
4 Dobré
 1. While the Mediterranean climate characterizes most of the country, there are two other climate systems that are present. One is the cool Alpine climate which is found on mountainous areas of the country’s interior, including many high-altitude valleys.

Comments are closed.