Roadtrip s.r.o.Cestovní agentura

Z blogu

Ubytování v Drakensberg, Jihoafrická Republika

Drakensberg (Dračí hory) je hlavní pohoří jižní Afriky a v roce 2000 byly vyhlášeny památkou UNESCO. Ostře řezané štíty třítisícových hor na hranici Lesotha tvoří nezaměnitelnou kulisu, cesty lemují exotické křoviny a rostliny. Dech beroucí výhledy Dračích hor jsou rájem pro vysokohorské turisty i nenáročné pěší výletníky, kteří se mohou kochat pohledy na endemický výskyt fauny a flory. Do tohoto ráje fotografů a milovníků malebné přírody se můžete vydat po jedné z mnoha z dobře značených turistických stezek, a to jak s místním průvodcem tak na vlastní pěst. Od pobřeží Indického oceánu je to přitom jen něco přes 200 kilometrů. Dračí hory lemují hranici mezi JAR a Lesothem a dosahují nadmořské výšky téměř tří a půl kilometru. Nejvyšší bod na jihoafrickém území je hora Mafadi, která měří 3 450 metrů. Nachází se zde řada přírodních rezervací a také druhý nejvyšší vodopád na světě Tugela Falls, vysoký 948 m. Název pohoří pochází od dánských osadníků, kteří se na území začali stěhovat v průběhu 17. a 18. století. K úpatí hor vedou z východního směru v několika místech silnice a území je docela snadno dostupné od hlavní dálnice spojující Johannesburg s přístavem Durban. Nejnavštěvovanější místa hor jsou Giant´s Castle, Cathedral Peak a jiné. Známý je i vrcholek Amphitheatre který svým vzhledem připomíná amfiteátr.

Ubytování v kategorii Comfort:

V kategorii Comfort naleznete ubytování s nejlepším poměrem ceny a kvality.

Didima Camp

Didima CampDidima leží v údolí Cathedral Peak v srdci národního parku pod ochranou UNESCO.  Nachází se na úpatí Drakensbergu a nabízí úchvatné výhledy na vysoké vrcholky okolních hor. Je obklopen scénicky krásnými travnatými pláněmi, potoky, vodopády a skalnatými útesy. Oblast Cathedral Peak je rájem turistů, nabízí trasy od několika hodin až po několik dní chůze, pěší turistiky, kempování a jiného dobrodružství. Didima Camp nabízí ubytování v prostorných bungalovech, jejichž architektura i interiéry jsou inspirovány prvky kultury a způsobem života Sanů (nebo-li Křováků). Restaurace a bar Didima Resortu nabízí hostům možnost kvalitního stravování formou plné či polopenze stravování. Nabízí dvoulůžkové a čtyřlůžkové luxusní chaty a šestilůžkový bungalov. Každá z dvoulůžkových chat je s vlastní koupelnou a posezením. Některé chaty mají i plně vybavenou kuchyni. Hlavní chata v Didima Camp nabízí restauraci, bar, krb, salonek a obchod s potravinami a suvenýry. Těšit se můžete i na společnost místní smečky paviánů (nezapomeňte si vždy při odchodu zamknout svůj bungalov 🙂 ).

Ubytování v kategorii Luxury:

Pro nejnáročnější klienty nabízíme kategorii luxury, ve které naleznete ty největší perly mezi ubytováním v této oblasti.

Cathedral Peak Hotel

Cathedral Peak HotelCathedral Peak Hotel se nachází v Dračích Hrách, v magickém a neuvěřitelně krásné části Jižní Afriky. Okolní oblast je rájem čerstvého horského vzduchu, je proslulá svou přírodní krásou a od roku 2000 je na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o luxusní ubytování se skvělou kuchyní. Cathedral Peak Hotel nabízí golfové hřiště, bazén, posilovnu, restauraci a bar. Pokoje nabízejí výhled na okolní hory a zahrnují vlastní koupelnu s vanou nebo sprchovým koutem. Apartmá jsou vybavena vanou a krbem. Součástí ubytování je snídaně a večeře, stejně jako dopolední a odpolední čaj. Můžete se těšit na túry a pozorování ptáků. Pro nezapomenutelný zážitek máte jedinečnou příležitost letět hotelovým vrtulníkem a užít si pohled z ptačí perspektivy na majestátní hory.

Image Gallery

Video

Important Information

Price Includes

  • Round trip airport or train station transfers.
  • 4 nights accommodation in aparthotel in London.
  • Breakfast daily.
  • Day touring as per the itinerary.

Price Excludes

  • Round trip airport or train station transfers.
  • 4 nights accommodation in aparthotel in London.
  • Breakfast daily.
  • Day touring as per the itinerary.

Terms & Conditions

Prices are „from“, per person, based on 2 adults and 2 children (under the age of 12) sharing, and include all taxes. Subject to availability. 4 nights’ accommodation in an aparthotel in London. Breakfast daily. Day touring as per the itinerary.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..