Roadtrip s.r.o.Cestovní agentura

Z blogu

Ubytování v Hluhluwe, Jihoafrická Republika

Hluhluwe je malé městečko v severní provincii KwaZulu-Natal v Jižní Africe. Nachází se mezi rezervacemi iSimangaliso a Hluhluwe–iMfolozi. Leží na břehu řeky Hluhluwe v oblasto známé jako Pobřeží slonů, která je proslulá svými národními parky, přírodní rozmanitostí a kulturním dědictvím. Přestože je oblast poměrně málo rozvinutá, tak o ni roste zájem turistů a cestovatelů. V blízkosti města se nachází stejnojmenný Hluhluwe–iMfolozi Park, ten je nejstarší vyhlášenou přírodní rezervací v Africe.  Hluhluwe se vyznačuje kopcovitou topografií, tato severní část parku je známá svou širokou rozmanitostí ptačího i zvířecího života. Park se stal světově proslulým pro svou ochranu bílých nosorožců. Je známý svou bohatou divokou přírodou a úsilím o ochranu přírody. Je velmi oblíbený, je to takový malý Kruger Park ve kterém uvidíte na relativně malém prostoru celou Velkou pětku  (lev, slon, levhart, nosorožec, buvol) a mnoho dalších zvířat – žirafy, zebry, antilopy losí, gepardy atd. Najdete zde tu pravou Africkou divočinu. Všechna ubytování v této sekci se nacházejí na území národního parku, který se na noc uzavírá. Obrovskou výhodou je možnost pozorování zvěře i mimo otevírací hodiny parku – od brzkého úsvitu do soumraku.

Ubytování v Hluhluwe-Imfolozi Parku – kategorie Comfort:

V kategorii Comfort naleznete ubytování s nejlepším poměrem ceny a kvality.

Hilltop Camp

Hilltop CampHilltop Camp je chloubou parku Hluhluwe-iMfolozi. Resort se nachází na okraji zalesněného kopce a nabízí pěkný výhled na okolní krajinu. Jedná se o největší tábor v parku Hluhluwe iMfolozi, počátkem devadesátých let prošel rozsáhlou rekonstrukcí a rozšířením. Poznejte pravou divočinu v parku Velké pětky, který je domovem lva, leoparda, slona, buvola a nosorožce. Ubytujte se v chatkách s doškovými střechami s vlastní koupelnou, plně vybavenou kuchyní, terasou a místem na grilování. V Hilltop Campu naleznete restauraci á la carte, která je otevřená na snídaně, obědy i večeře, atraktivní bar a salonek s fotografiemi a suvenýry z historie Hilltop Campu. Po parném dni stráveném a safari se osvěžíte v místním bazénu. Camp nabízí také obchod se suvenýry a základními potravinami pro případ, že se rozhodnete pro samostatné stravování.

Mpila Camp

Mpila CampMpila Camp se nachází v jižním sektoru parku Hluhluwe-iMfolozi a stojí na kopci ze kterého se můžete kochat krásným panoramatickým výhledem. Je druhým největším táborem v Hluhluwe iMfolozi Parku, hned po táboru Hilltop Camp, který je v sektoru Hluhluwe. V táboře není restaurace, ale je tu malý obchod s omezeným množstvím základních potravin. Všechny chaty mají vlastní koupelnu, plně vybavenou kuchyni a venkovní posezení s grilem. Díky tomu, že kemp není oplocen a divoká zvířata do něj mají volný přístup zde zažijete mnoho nečekaných a bezprostředních setkání s pravou divočinou.

Ubytování v Hluhluwe-Imfolozi Parku – kategorie Luxury:

Pro nejnáročnějsí klienty nabízíme kategorii luxury, ve které naleznete ty největší perly mezi ubytováním v této oblasti.

Nselweni Bush Lodge

Nselweni Bush LodgeNachází se na břehu řeky Black Umfolozi. Ohromí Vás nádherným výhledem na řeku, bujným okolním porostem a občasným pozorováním Velké pětky. Díky velkému klidu v táboře je Nselweni Bush Lodge ideálním místem pro odpočinek a relaxaci (v táboře je špatný signál a špatně tady fungují mobilní telefony).  Všech 8 dvoulůžkových chat lze rezervovat individuálně. Každá chata je vybavená vlastní koupelnou se sprchovým koutem, toaletou, plně vybavenou kuchyní a venkovním posezením. Můžete se zde rozhodnout pro vlastní stravování, pro skupiny 5ti a více osob je možnost si připlatit za plnou penzi. Pokud budete chtít grilovat, budete si muset obstarat vlastní dřevo (lze koupit v obchodě Curio v táboře Mpila). Resort je oplocena pouze pro slony, takže ostatní zvířata mají volný přístup do tábora.

Ubytování v Hluhluwe-Imfolozi Parku – pro více osob:

Pokud se rozhodnete pro dovolenou s rodinou či partou přátel, můžeme Vám nabídnout ubytování pro více osob.

Hluhluwe Luxury Mtwazi Lodge

Mtwazi Luxury LodgeMtwazi Lodge je samostatná chata, která se nachází severovýchodně od Hilltop Campu. Tato osmilůžková luxusní chata, byla domovem správce rezervace a je plná historie. Chata nabízí tři ložnice s vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou, plně vybavenou kuchyni, salonek a jídelnu, která vede na velkou dlážděnou verandu s grilem (braai) odkud můžete jít  do tropické zahrady stíněné nádherně vzrostlým fíkovníkem. I přes to, že má Mtwazi lóže několik moderních vylepšení, si zachovala svůj starobylý vzhled a historického ducha. Je to opravdu úžasný kus historie, která sahá až do poloviny 19. století.

 

Image Gallery

Video

Important Information

Price Includes

  • Round trip airport or train station transfers.
  • 4 nights accommodation in aparthotel in London.
  • Breakfast daily.
  • Day touring as per the itinerary.

Price Excludes

  • Round trip airport or train station transfers.
  • 4 nights accommodation in aparthotel in London.
  • Breakfast daily.
  • Day touring as per the itinerary.

Terms & Conditions

Prices are „from“, per person, based on 2 adults and 2 children (under the age of 12) sharing, and include all taxes. Subject to availability. 4 nights’ accommodation in an aparthotel in London. Breakfast daily. Day touring as per the itinerary.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..