Roadtrip s.r.o.Cestovní agentura
Panorama route + Kruger, JAR Safari Akční nabídka
Ůvod

Národní park Kruger & Panorama Route

Panorama route + Kruger, JAR Safari Akční nabídka

V tomto okruhu podniknete safari v NP Kruger (čti “krůgr”), kde uvidíte Velkou Pětku afrických zvířat, a projedete se po Panorama Route  – silnicí, která na východ od NP Kruger prochází jednou z nejúžasnějších krajin v JAR, včetně kaňonu řeky Blyde River, který je třetím největším kaňonem na světě.

Itinerář

Most of the country, including all coastal areas, enjoys a so-called Mediterranean climate, almost identical to much of California. Summers are hot and dry with a 7-month period of near-constant sunshine generally from April until November.

Den 1: Příjezd

Odlety doporučujeme volit ve večerních hodinách, tak abyste přistáli v JAR následujícího dne ráno/dopoledne. V takovém případě můžete rovnou na letišti vyzvednout auto a vyrazit mimo město, vstříc prvnímu dobrodružství. První den Vás čeká delší přesun (390km/4,5 hod)  do okolí městěčka Lydenburg, ležícího na okraji malebné oblasti Panorama Route. Na cestě již první den okusíte jedinečnou krajinu jižní Afriky. Při brzkém příjezdu můžete navštívit známé místní muzeum pod širým nebem nebo nedalekou přírodní rezervaci s hezkými výhledy a možností projížděk na horských kolech. V oblasti je dle Vašich požadavků široká paleta ubytování, od příjemných guesthousů za velice příjemné ceny až po luxusní lodge.

Den 2: Panorama Route – 300km/4hod.

Tento den projedete slavnou Panorama Route a navštívíte mnohá místa s dech beroucí přírodní krásou a velkolepými výhledy, v čele s kaňonem řeky Blyde, který je třetím největším kaňonem na světě. Po bohaté snídani vyrazíte přes průsmyk Long Tom Pass směrem k městu Sabie. Zastavit se můžete u vodopádů Sabie Falls a pokračovat dále na sever k městu Graskop. Po cestě se pokochejte dalšími vodopády Mac Mac Falls. Stánky na cestě k vodopádu doporučujeme pro pořízení nejrůznějších rukodělných suvenýrů. Cestou dále na sever Vás čekají tři slavné vyhlídky – The Pinnacle Rock, God’s Window a dále na sever Bourke’s Luck Potholes. Zlatým hřebem dnešní projížďky je několik vyhlídek na samotný Blyde River Canyon a vyhlídka Three Rondavels. Zpět se můžete vydat stejnou cestou, a prohlédnout si některá místa znovu ve večerním světle, dnes přespíte v městečku Graskop.

Den 3: Fly to Corfu

While the Mediterranean climate characterizes most of the country, there are two other climate systems that are present. One is the cool Alpine climate which is found on mountainous areas of the country’s interior, including many high-altitude valleys. Another system is the Continental climate found on the interiors of north-central and northeastern Greece, and gives those areas very cold winters and warm, relatively humid summers.

Den 3 – Fly Back Home

Athens‘ Elefthérios Venizélos International Airport located near the Athens suburb of Spáta is the country’s largest, busiest airport and main hub, handling over 15 million passengers annually as of 2006. Other major international airports in terms of passenger traffic are, in order of passengers served per year, Heraklion (Nikos Kazantzákis Int’l), Thessaloniki (Makedonia Int’l), Rhodes (Diagóras), and Corfu (Ioánnis Kapodístrias).

Fotogalerie

Mapa

Video

Informace

Balíček obsahuje:

  • ubytování se snídaní a/nebo možností vlastního vaření
  • půjčení auta (osobní auto velikosti Toyota Corolla s kufrem, jiné za příplatek)
  • tištěný průvodce den po dni Vaším roadtripem na míru, včetně adres a kontaktů na ubytování, zajímavých tipů a doporučení
  • nastavení všech jednotlivých cílů do offline navigačního programu ve Vašem telefonu

Balíček neobsahuje:

  • letenky (obvyklá cena na letech z Prahy je 12-15.000,- Kč/osoba)
  • stravu (v některých ubytováních po domluvě možno zajistit plnou penzi – obvyklá cena kolem 20usd/den/osoba)
  • vstupy do parků
  • palivo

1 Review

(0)
(0)
(1)
(0)
(0)
3 Průměrné
  1. While the Mediterranean climate characterizes most of the country, there are two other climate systems that are present. One is the cool Alpine climate which is found on mountainous areas of the country’s interior, including many high-altitude valleys.

Your Review

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rate this by clicking on a star below: *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..